Navigation Menu+

Nasze przedszkole

Najważniejsze jest, aby Dzieci w naszym przedszkolu były szczęśliwe ponieważ dopiero radosne, spokojne, bezpieczne Dziecko może się uczyć i wszechstronnie rozwijać. O to szczęście i wszechstronny rozwój Dzieci dbamy podążając dwiema drogami. Pierwsza to budowanie relacji i więzi z Dzieckiem, a druga to organizowanie przestrzeni edukacyjnej tak, aby rozbudzać i napędzać naturalną chęć poznawania, odkrywania, porządkowania i rozumienia wszystkiego, czego Dzieci nieustannie się uczą.

Po to żeby, jak najlepiej realizować nasze cele oraz założenia Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego sięgamy do kilku nurtów pedagogicznych i korzystamy z licznych metod pracy, które przynoszą wspaniałe efekty.

• Szacunek do Dziecka i bycie dla Dziecka to dla nas najwyższe wartości! Doceniamy Dzieci za każdy sukces, widzimy Ich wyjątkowość, staramy się dociekać powodów jakiegokolwiek smutku i wspierać w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Dzieci są z nami wiele godzin i są dla nas Ważne!
  •  „Pomóż mi zrobić to samemu” M. Montessori- wspieramy samodzielność, podkreślamy naszą wiarę w możliwości Dzieci, kiedy trzeba pomagamy, kiedy trzeba podpowiadamy, jak to zrobić. Pracujemy także nad sobą, aby dostrzegać w Dzieciach opisywane przez M. Montessori fazy wrażliwości i podążać za Dzieckiem w Jego rozwoju.
  • Bliskie jest nam wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt- prowadzimy ogródek ekologiczny, mamy karmnik i dokarmiamy ptaki na łące przy przedszkolu i rozpoczynamy przygodę z przedszkolnym akwarium!
  • Stosujemy wzmacnianie pozytywne, Dzieci mają tablice motywacyjną, podpisały jasny i czytelny dla Nich (obrazkowy) kontrakt, który był wynikiem wspólnych ustaleń Dzieci i nauczycielek.
  • Prowadzimy „Zeszyty Sukcesów” dla każdego Dziecka! Dzieci przecież nieustannie odnoszą małe i wielkie sukcesy, a my je widzimy i doceniamy!
  • Staramy się realizować filozofię Marshalla Rosenberga PBP (Porozumienie bez przemocy) i idee Thomasa Gordona. Ważne jest dla nas żeby nie oceniać Dzieci, nie przypisywać Im cech, odróżniać fakty od opinii i aktywnie słuchać.

„Dla nas najważniejsze jest, aby Dzieci były tutaj szczęśliwe!”

Szczęścia nie możemy zmierzyć, ale możemy je zobaczyć i przede wszystkim możemy je dawać! Szczęście widziane w oczach Dziecka, słyszane w Jego głośnym śmiechu, odczuwane w spokojnym oddechu to nasze trzy życzenia do „Złotej Rybki”…Do spełnienia tych życzeń potrzebne jest wyjątkowe miejsce pełne ciepła, wrażliwości, uśmiechu i otwartości… Takie miejsce to nie mury lecz wypełniający je ludzie, którzy dzieląc się swoją pasją, wiedzą i radością bycia z Dziećmi otwierają drzwi „Złotej Rybki” i wtedy wszystko jest już możliwe 🙂 Zapraszamy Dzieci i Rodziców do tworzenia z nami tego miejsca, wspólnego dążenia do uszczęśliwiania Dzieci i doświadczania Ich radości!

Nasze przedszkole to :

• Przestronne i nowoczesne sale dydaktyczne , przyjazne każdemu Dziecku
  • Troskliwa opieka w atmosferze szacunku i akceptacji
  • Wykwalifikowana, kreatywna i opiekuńcza kadra pedagogiczna
  • Dogodne godziny dostosowane do potrzeb rodziców
  • Szeroki zakres zajęć i atrakcji dla dzieci, bezpieczny , ogrodzony plac zabaw
  • Bezpłatne zajęcia dodatkowe m.in. język angielski, zajęcia logopedyczne, czytelnicze, plastyczne
  • Przedszkole bierze udział w konkursach, prezentacjach artystycznych, projektach oraz akcjach edukacyjnych